W I konferencji Projektowanie Przyszłości w Hotelu Narvil Conference & SPA zorganizowanej przez KONFOTEKA wzięło udział ponad stu uczestników z czołowych biur projektowych oraz firm wykonawczych.

IMG 5541Organizatorzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom przyszłej kadry inżynierskiej i umożliwili udział w konferencji kilku studentom z polskich politechnik - Konferencja Projektowanie Przyszłości wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Doskonała organizacja, międzynarodowi prelegenci, inspirujące wystąpienia, to tylko niektóre z licznych zalet. Szeroki zakres tematyczny wystąpień pozwolił spojrzeć nam na zagadnienie BIM globalnie. Dzięki temu mamy świadomość, iż BIM może być nauczany na wszystkich specjalizacjach na naszym wydziale Inżynierii Lądowej i nie tylko.

Konferencja była wartościowa nie tylko dla konstruktorów, architektów i instalatorów, ale także dla: project managerów, zarządców budynków, inwestorów. W klarowny sposób przedstawiono zalety wykorzystania BIM przez poszczególnych uczestników procesu inwestycyjnego. Prelegenci podkreślali potrzebę przygotowania uczelni wyższych do nowych wymagań rynku. Dzięki tej konferencji jesteśmy bardziej świadomi kierunku rozwoju projektowania nie tylko w Polsce, ale i na świecie. - mówi Norbert Siwiec student Politechniki Warszawskiej.

IMG 5960Dało się odczuć szereg obaw związanych z przeforsowaniem dyrektywy w Polsce i przekuciem jej na konkretne zapisy prawa (brak zainteresowania ze strony urzędników państwowych i polityków - cisną się pod palce na klawiaturze mocne słowa na ich temat, ale dla dobra spawy zachowajmy się powściągliwie), z drugiej strony wszyscy uczestnicy mają pełną świadomość, że w interesie każdej ze stron: rządu, inwestorów, projektantów i wykonawców jest to, by BIM w naszym kraju jak najszybciej się upowszechnił.

BIM nie jest już nowinką, okrzepł, obrósł w szereg dojrzałych rozwiązań organizacyjnych, narzędzi i know-how, ponieważ w ciągu ostatnich lat przebył długą drogę w wielu państwach na świecie, bynajmniej nie pod presją prawa, ale po to by stopniowo doprowadzić do stworzenia odpowiednich przepisów prawnych i regulacji - ocenił Artur Doliński z BIM Klaster.

Zapraszamy do galerii zdjęć 2014 wydarzenia.
Dostępne są też: program pierwszej konferencji oraz lista uczestników 2014

Galeria video:

loading...

Artykuły prezentujące poszczególne referaty konferencyjne będzie publikował BIM Klaster na blogu www.bimblog.pl oraz miesięcznik Izby Projektowania Budowlanego Wiadomości Projektanta Budownictwa. Sukces pierwszej konferencji potwierdził potrzebę cyklicznego spotykania się uczestników procesu inwestycyjnego, aby wymieniać doświadczenia z wdrażania technologii, która wywoła rewolucję w pracy każdego z nich.

 IMG 5949 IMG 6103 IMG 5709

MIEJSCE KONFERENCJI

KONTAKT Z NAMI

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!